Достапни линкови

logo-print

Обама ќе бара олеснување на кредитната политика на банките


Економските советници на американскиот претседател Барак Обама соопштија денеска дека тој ќе им изврши притисок на банките да го олеснат издавањето на кредитите за да се намали невработеноста во САД. Обама би требало утре да се состане со шефовите на финансиските институции. Советникот Лери Самерс оцени дека банкарите треба да сфатат дека тие имаат обврски спрема земјата по се што е направено за нив.
XS
SM
MD
LG