Достапни линкови

logo-print

Милошоски на конференција на земјите од ЈИЕ


Министерот за надворешни работи Антонио Милошоски утре во Сараево ќе учествува на првата Министерска конференција на Алијансата на цивилизации за земјите од Југоисточна Европа. Министрите ќе треба да усвојат декларација и стратегија за да го зацврстат меѓународниот дијалог и соработка во четири области-образование, медиуми, млади и миграција. Покрај министрите на конференцијата ќе земат учество и претставници на меѓународните организации и од граѓанскиот сектор на ЈИЕ.
XS
SM
MD
LG