Достапни линкови

logo-print

Ирански свештеници на протест за подршка на претседателот


Десетина илјади свештеници од Иран денеска земале учество во митинзите спонозирани од земјата за подршка на лидерот на земјата Ајатолах Али Каменеи. Свештенците кои протестирале во Шираз извикувале “Долго нека живее нашиот лидер Кеменеи”, додека пак тие што протестирале во Ком извикувале “Смрт за противниците на лидерот”. Протестот е реакција на оној од минатата недела, кој го организираа приврзаниците на опозицијата, против претседателот, кој според нив е угнетувач на народот.
XS
SM
MD
LG