Достапни линкови

logo-print

Пакистан размислува за нова офанзива против талибанците


Премиерот на Пакистан Јусуф Раза Џилани изјави дека армијата ја финишира својата операција против талибанците во Јужен Вазиристан, но дека можеби ке продолжи да ги гони милитантите во друг пограничен регион со Авганистан. Владата, според Џилани, ја разгледувала опцијата за борби во племенскиот регион Орказаи.
XS
SM
MD
LG