Достапни линкови

logo-print

Тајгер Вудс бара прошка за брачното неверство


Голф ѕвезда Тајгер Вудс објави дека на неодредено време ке пауза од професионални голф да ги поправи семејните односи нарушени поради неговото брачното неверство. Вудс на неговата веб страница изјави дека длабоко жали за болката што им ја сторил на сопругата и децата. Вудс е еден од најпознатите светски спортисти кој заработува стотици милиони долари. Тој се соочи со скандал за неверство со дури 10 жени ширум Соединетите Држави, меѓу кои и келнерки и хостеси во ноќни клубови.
XS
SM
MD
LG