Достапни линкови

logo-print

ЕУ се залага за нови санкции против Иран


Лидерите на Европската Унија денеска повикаа на меѓународна акција против Иран поради одбивањето на Техеран да соработува со меѓународната заедница за неговата нуклеарна програма. Иран нема интерес за вистински преговори, се вели во заедничката изјава од самитот на ЕУ во Брисел, кој беше посветен и на климатските промени и финансиската криза.
XS
SM
MD
LG