Достапни линкови

logo-print

Лидерите на ЕУ го подржаа проширувањето кон Западен Балкан


Лидерите на Европската Унија денеска во Брисел ја подржаа европската перспектива на Западен Балкан. Тие ги прифатија заклучоците од состанокот на шефовите на дипломатиите на Унијата за стратегијата за проширување кон Западен Балкан, односно сите земји да добијат кандидатски статус, во согласност со сопствените заслуги.
XS
SM
MD
LG