Достапни линкови

logo-print

Каи Еиде ке ја заврши својата мисија во Авганистан


Специјалниот пратеник на Обединетите Нации во Авганистан Каи Еиде соопшти дека нема да го обнови својот двогодишен договор. Тој ги отфрли шпекулации дека се повлекува поради критиките во врска со неговата работа и изборите во Авганистан повразни со наводи за корупција.
XS
SM
MD
LG