Достапни линкови

logo-print

Северна Кореја ќе преговара за нуклеарната програма


Северна Кореја изрази готовност за продолжување на расговорите со Соединетите Држави за надминување на разликите околу нуклеарната програма. Министерството за надворешни работи во Пјонг Јанг соопшти дека постоело и меѓусебно разбирање дека треба да продолжат 6-партитните преговори. Ова е всушност првата реакција на Северна Кореја по посетата на американскиот пратеник Стивен Босворт, кој три дена беше во Пјонг Јанг.
XS
SM
MD
LG