Достапни линкови

logo-print

Гејтс во посета на Багдад


Американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс, на вториот ден од посетата на Ирак, во Багдад разговараше со ирачкиот премиер Нури Ал Малики. До посетата на Гејтс доаѓа по серијата бомбашки напади во Багдад во кои загинаа околу 130 луѓе.
XS
SM
MD
LG