Достапни линкови

logo-print

Претседателот на австралискиот парламент во посета на Македонија


Во Македонија во прва официјална посета престојува претседателот на Претставничкиот дом на Австралија, Хенри Џексон, на покана од претседателот на македонското Собрание Трајко Вељаноски. Претседателот на Парламентот Џексон ќе биде примен од претседателот на РМ Ѓорге Иванов, а според агендата, делегацијата ќе има одделни средби со членовите на пратеничката група на Собранието на Македонија за соработка со Парламентот на Австралија. Џексон в понеделник ќе се обрати пред пратениците на посебна седница на Собранието на Република Македонија.
XS
SM
MD
LG