Достапни линкови

logo-print

Од идната недела дополнителни американски војници во Авганистан


Армијата на САД соопшти дека 16 000 американски трупи ги добиле барањата за нивно распоредување во Авганистан, откако претседателот Барак Обама ја објави неговата нова стратегија за Авганистан минатата недела. Адимиралот Мајк Мулен изјави дека првите трупи составени од баталјон со маринци треба да пристигнат во јужен Авганистан наредната недела. САД во Авганистан ќе имаат 100 илјади трупи .
XS
SM
MD
LG