Достапни линкови

logo-print

Русија очекува објективна одлука од Хаг за независноста на Косово


Русија е уверена дека меѓународниот суд за правда во Хаг ќе донесе објективна одлука за легалноста на независноста на Косово, соопшти денеска претставникот на нивното министерство за надворешни работи, Андреј Нестеренко. Тие се убедени дека судот ќе ги разгледа аргументите на сите земји и ќе донесе заклучок, кој потоа ќе биде важен патоказ за утврдување на правата на сите земји во меѓународните односи.
XS
SM
MD
LG