Достапни линкови

logo-print

Папандреу бара средба на сите партии поради економската криза


Грчкиот премиер Јоргос Папандреу побара денеска да се состанат лидерите на сите партии за да се здружат во борбата против корупцијата во земјата. Според Папандреу економската криза сериозно ја погодила Грција, која е зафатена од потрошувачка грозница и системска корупција. Финансиската криза во Грција за прв пат претставува закана за нејзиниот национален суверенитет од обновувањето на демократијата во 1947 година.

XS
SM
MD
LG