Достапни линкови

logo-print

Северна Кореја повторно на нуклеарни преговори?


Американскиот пратеник за Северна Кореја Стивен Босфорт изјави дека со Северна Кореја е постигнато заедничко разбирање за потребата од продолжување на разговорите за нуклеарно разоружување. Босфорт, меѓутоа, денеска по тридневната посета на Северна Кореја не прецизира дали комунистичката држава ке им се врати на шест партитните преговори.
XS
SM
MD
LG