Достапни линкови

logo-print

Турскиот Претседател во Тирана


На покана на шефот на албанската држава Бамир Топи, денеска во дводневна официјална посета на Албанија ќе допатува турскиот претседател Абдула Ѓул.
Како што јави дописникот на МИА од Тирана, Ѓул ке се сретне со албанските лидери а ке присуствува и на Албанско -турскиот бизнис форум.
XS
SM
MD
LG