Достапни линкови

logo-print

Поевтинува нафтата на светските берзи


Цената на нафтата на светските берзи го достигна најниското ниво во последните два месеца, откако паѓа шест дена по ред. На Њујоршката берза, суровата нафта сега се продава за 70,67 долари за барел. Падот следи откако последните податоци на американската влада покажаа дека залихите на рафинирано гориво во земјата се поголеми од очекуваното.
XS
SM
MD
LG