Достапни линкови

logo-print

Петмина Американци уапсени во Пакистан


Пакистанските власти уапсиле петмина млади Американци под сомнение дека се поврзани со терористички организации. Петтемина студенти се уапсени во рација во провинцијата Пенџаб. Американското Федерално истражно биро соопшти дека со пакистанските власти работи на утврдување на целта на патувањето на Американците во Пакистан.
XS
SM
MD
LG