Достапни линкови

logo-print

Се самоуби еден од обвинетите за нападот на ОН во Авганистан


Авганистанските известувачки служби соопштија денеска дека човекот кој беше уапсен за нападот на гостинската куќа на Обединетите Нации извршил самоубиство. Тој беше еден од девете осомничени за нападот во октомври во кој животот го загубија 8 луѓе. Известувачката служба соопшти дека обвинетиот кој пател од депресија, бил однесен на разговор во центарот за ментално здравје и таму го извршил самоубиството, скокајќи од еден прозорец.
XS
SM
MD
LG