Достапни линкови

logo-print

Форум во Прага за македонските економски потенцијали


Македонската амбасада во Чешка денеска во Прага организира Економски форум посветен на македонските потенцијали за странски директни инвестиции, односно на македонското вино и туризмот. Како што јави МИА, на Бизнис конференцијата ќе учествуваат претставници од чешкото Министерство за индустрија и трговија, туристички работници од Македонија и Чешка, како и компании кои во обете држави се занимаваат со производство, увоз и дистрибуција на вино.
XS
SM
MD
LG