Достапни линкови

logo-print

Ерменија ќе испрати 40 војници во Авганистан


Ерменските законодавци денеска соопштија дека одобриле во Авганистан да се испратат уште 40 војници. Француската новинска агенција го цитираше министерот за одбрана Сеиран Оганиан дека во Авганистан во февруари ќе отпатува еден пешадиски вод, еден лекар и три офицери. Одлуката на Ерменија доаѓа по повикот на САД до неговите меѓународни сојузници да ја зголемат бројката на трупите во Авганистан.

XS
SM
MD
LG