Достапни линкови

logo-print

Јулија Тимошенко во посета на Германија


Украинскиот премиер Јулија Тимошенко денеска ќе отпатува во посета на Германија, за да разговара со канцеларот Ангела Меркел. Разговорите ќе бидат фокусирани на врските меѓу Европа и Украина. Посетата доаѓа откако ЕУ ја повика Украина да покаже поголемо политичко единство и да ги реши проблемите со гасот
XS
SM
MD
LG