Достапни линкови

logo-print

Студенти го запоседнаа ректоратот на универзитетот во Солун


Група грчки студенти денеска го запоседнале ректоратот на универзитетот Аристотел во Солун, поради апсењата кои ги изврши полиција во обид да ги запре немирите, кои настанаа во Атина по повод одбележувањето на годишнината од смртта на едно 15 годишното момче, кое беше застрелано од полицијата минатата година. Досега се приведени 780 учесници на протестот.
XS
SM
MD
LG