Достапни линкови

logo-print

Пад на профитот на Сбербанк од 82 насто


Најголемата руска банка Сбербанк денеска објави пад на профитот во третиот кавртал од 82 насто. Како главна причина се наведува растечкиот број на ненаплативи заеми.
XS
SM
MD
LG