Достапни линкови

logo-print

Состанок на НАТО за Авганистан


Во седиштето на НАТО во Брисел денеска ќе се состанат претставници на земјите членки на Алијансата. Состанокот ќе биде посветен на прашањето колку војници ќе бидат дополнително пратени во Авганистан, соопштија официјални претставници на НАТО.
XS
SM
MD
LG