Достапни линкови

logo-print

Осуда на смрт поради прељуба во Шпанија


Девет луѓе се уапсени во североисточниот дел на Шпанија, Каталонија затоа што според исламскиот закон осудиле една жена на смрт обвинета за прељуба, соопштува шпанската полиција. Тие жената од март ја чувале затворена во една куќа, каде се одвивало судењето. Според шпанските весници жената успеала да избега и да поднесе тужба против сторителите.

XS
SM
MD
LG