Достапни линкови

logo-print

15 мртви во автобуска несреќа во Бангладеш


Во судир на два автобуси во Бангладеш животот го загубија најмалку 15 луѓе, а 30 се повредени, соопшти потпаролот на Владата, Хелел Удин. Несреќата се случила на 65 километри од главниот град, Дака. На улиците на Бангладеш годишно умираат по 4000 луѓе. Собраќајните власти сметаат дека за несреќите е крива лошата инфраструктура и невнимателното возење.
XS
SM
MD
LG