Достапни линкови

logo-print

Пет жртви во инциденти во Ирак


Полицијата во Ирак соопшти денеска дека животот го загубија пет луѓе во три оделни инциденти, извршени од страна на непознати напаѓачи во западен Мосул. Овој регион останува еден од најопасните во Ирак, иако во другите делови на земјата во последниве месеци насилството е намалено и е зголемена стабилноста и безбедноста.
XS
SM
MD
LG