Достапни линкови

logo-print

Во САД намалена стапката на невработеност


Американскиот претседател Барак Обама денеска изјави дека намалувањето на стапката на невработеност во Соединетите држави е знак дека претстојат подобри денови за американската економија. Претходно беа објавени најновите податоци според кои стапката на невработеност за ноември изнесува 10 насто, или за 0,2 проценти помалку од октомври.
XS
SM
MD
LG