Достапни линкови

logo-print

Напад врз џамија во Пакистан


Во денешниот напад на вооружени лица во една џамија во пакистанскиот град Равалпинди, како што јавуваат агенциите, имало над 30 загинати и дваесетина ранети луѓе. Локалните телевизиски станици јавуваат и за неколку експлозии. Потојат страхувања дека бројот на жртвите би можело да биде многу поголем. Во Равалпинди се наоѓа штабот на пакистанската армија која спроведува офанзива против талибанските милитанти.
XS
SM
MD
LG