Достапни линкови

logo-print

Милошоски на министерски состанок на НАТО


Министерот за надворешни работи Антонио Милошоски денеска во Брисел треба да учествува на состанокот на министрите за надворешни работи на Северно Атлантскиот Совет и земјите учеснички во ИСАФ - мисијата на НАТО во Авганистан.
Македонското МНР информира дека е предвидено министрите да ја разгледаат актуелната состојба во Авганистан по одржувањето на претседателските избори во таа земја. Министерот Милошоски ќе ги информира колегите за досегашното учество на Македонија во мисијата ИСАФ, како и за планираните активности во наредниот период.
XS
SM
MD
LG