Достапни линкови

logo-print

Најавена средба на Сергеј Лавров со министрите од НАТО


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров се очекува денеска во Брисел да се сретне со неговите колеги од земјите членки на НАТО. Тоа ќе биде прва официјална министерска средба меѓу Русија и НАТО, откако нивните односи се заладија по минатогодишната краткотрајна војна на Русија со Грузија.
XS
SM
MD
LG