Достапни линкови

logo-print

Британија ќе му даде помош од 83 милиони долари на Пакистан


Велика Британија ќе му даде 83 милиони долари на Пакистан, како помош за справување со милитантите на границата со Авганистан. Ова го соопшти британскиот премиер Гордон Браун на заедничката прес конференција со пакистанскиот премиер Јусуф Гилани во Лондон. Инаку, Гилани изјави дека не верува оти лидерот на Ал Каеда, Осама Бин Ладен се крие во Пакистан.
XS
SM
MD
LG