Достапни линкови

logo-print

Путин одговара на прашања од граѓаните


Рускиот премиер Владимир Путин денеска во директен телевизиски пренос одговара на прашања од граѓаните. Путин оцени дека експлозијата на бомба во воз во петокот, покажува оти заканата од тероризам и натаму постои во Русија и оти треба да бидат интензивирани превентивните мерки. Во врска со економската ситуација во земјата, Путин оцени дека има знаци на опоравување, руската економија бележи раст, но оти кризата не е суште целосно надмината. Според владини извори, до Путин биле испратени околу милион ипол прашања од граѓаните.
XS
SM
MD
LG