Достапни линкови

logo-print

Италија со дополнителни војници во Авганистан?


Италија, во наредната година, ќе испрати околу илјада дополнителни војници во Авганистан, јавија италијанските медиуми. Инаку, во интервју за Кориере Дела Сера, италијанскиот министер за одбрана Ингазио Ла Руса изјави дека таквите информации се хипотетички.
XS
SM
MD
LG