Достапни линкови

logo-print

Стипе Месиќ во Македонија


Во еднодневна официјална посета на Република Македонија денеска ќе допатува претседателот на Република Хрватска Стјепан Месиќ. За време на престојот тој ќе се сретне со својот македонски колега Ѓорге Иванов.
XS
SM
MD
LG