Достапни линкови

logo-print

Путин на телефон ќе одговара на прашања на граѓани


Рускиот премиер Владимир Путин денеска телефонски ќе одговара на прашања од граѓаните, во рамките на неговото традиционално годишно обраќање. На ваквиот настан пред една година Путин одговори на седумдесетина прашања од жителите на Русија, кои главно се однесуваа на невработеноста и воените реформи. Минатогодишниот разговор на рускиот политичар со народот траеше повеќе од три часа.
XS
SM
MD
LG