Достапни линкови

logo-print

Пакистан бара од САД да соработува со Исламабад


Пакистан денеска ги повика САД да работат со Исламабад за тие да се осигураат дека нема да имаат проблеми од нова воена американска стратегија за Авганистан. Ова го соопшти министерството за надворешни работи откако претседателот Барак Обама објави дека ќе испрати уште 30 000 илјади војници во Авганистан.
XS
SM
MD
LG