Достапни линкови

logo-print

Грузија ослободи пет затвореници од Јужна Осетија


Грузија соопшти денеска дека Тбилиси пуштил пет затвореници на слобода од Јужна Осетија, што претставува првиот чекор за размена на затвореници. Официјалниот сајт на Јужна Осетија објави дека петте затвореници кои биле уапсени во август во Гори биле пренесени преку граница од комесарот за човекови права при Советот на Европа, Томас Хамберг.
XS
SM
MD
LG