Достапни линкови

logo-print

Во Атина продолжува состанокот на ОБСЕ


Во Атина денеска продолжува Министерскиот состанок на ОБСЕ за приоритетите во 2010 и одлуките со кои ќе се подигне влијанието на организацијата во решавањето на меѓународните спорови.
На состанокот учествува и шефот на македонската дипломатија Антонио Милошоски. Тој на маргините треба да се сретне со министерот за надворешни работи на Ерменија Едвард Налбандиан.
Министерот Милошоски вчера во Атина имаше билатерална средба Премиерот Јоргос Папандреу и со заменик министерот за надворешни работи Грција Димитрис Друцас за спорот со името и престојниот самит на ЕУ на кој ке се решава за датум за преговори меѓу Македонија и Европската Унија
XS
SM
MD
LG