Достапни линкови

logo-print

Груевски се среќава со Баросо


Македонскиот премиер Никола Груевски денеска во Брисел ќе се сретне со претседателот на Европската комисија Жозе Мануел Баросо. Агенцијата Бета јавува дека Груевски ќе има средба и со еврокомесарот за проширување Оли Рен. Според информациите објавени деновиве во медиумите, средбата со Баросо била неизвесна доколку не се постигне некаков опиплив резултат во разговорите меѓу Груевски и Папандреу.
XS
SM
MD
LG