Достапни линкови

logo-print

Новиот шеф на МААЕ Амано ја презема функцијата


Новиот шеф на Меѓународната агенција за атомска енергија јапонскиот дипломат Јукиа Амано денеска ја презема функцијата од добитникот на Нобеловата награда за мир Мохамед ел Барадеи кој 12 години беше шеф на Агенцијата. 62 годишниот Амано е специјалист за мултилатерално нуклеарно разоружување.
XS
SM
MD
LG