Достапни линкови

logo-print

Судот во Хаг го разгледува прогласувањето на независноста на Косово


Во Хаг денеска почнува разгледувањето на прашањето за легалност на прогласувањето на независноста на Косово, кое Генералното собрание на ООН му го достави на Трибуналот по иницијатива на Србија. Расправата за легалност на независноста на Косово во Хаг ќе ја започнат претставници на Србија на чело со српскиот амбасадор во Париз, Душан Батаковиќ.
XS
SM
MD
LG