Достапни линкови

logo-print

Обама наредил примена на стратегијата за Авганистан


Белата куќа соопшти дека претседателот Барак Обама веќе наредил неговата нова стратегија за Авганистан да започне да се спроведува и ги информирал лидерите на Русија, Британија и Франција за неговите планови.Се очекува утре американскиот претседател да објави дека во Авганистан ке бидат испратени нови десетици илјади американски војници. Во меѓувреме, премиерот Гордон Браун денеска потврди дека Велика Британија ќе испрати дополнителни 500 војници во Авганистан.
XS
SM
MD
LG