Достапни линкови

logo-print

Нови 11 заболени од свински грип во Македонија


Во изминатите 24 часа на Клиниката за инфективни болести во Скопје, се хоспитализирани 11 пациенти заболени со свински грип, соопштуваат здравствените власти.Тие соопштуваат дека состојбата на тројца пациенти е тешка. Во Македониај досега од новиот тип на грип починаа тројца луѓе.XS
SM
MD
LG