Достапни линкови

logo-print

Швајцарија ја подржа забраната за минариња


Според официјалните резултати од референдумот во Швајцарија за забрана на минариња, 57 проценти од гласачите се изјасниле дека ја подржуваат забраната на изградба на минариња. Предлогот за забрана доаѓа од Народната партија која минарињата ги смета за симбол на милитантниот ислам.
XS
SM
MD
LG