Достапни линкови

logo-print

Во несреќата на ферибродот во Бангалеш, 40 мртви


Бројот на жртвите од вчерашната несреќа со ферибродот во Бангладеш се искачил на 40, соопштуваат тамошните власти. Локалните медиуми соопштуваат дека 80 луѓе сеуште се водат за исчезнати. На ферибродот се превезувале три пати повеќе луѓе од дозволеното. Патниците се враќале од прослава на муслиманскиот фестивал.

XS
SM
MD
LG