Достапни линкови

logo-print

Инциденти за време на протести во Женева


Демонстрантите кои денеска се собрале во центарот на Женева за да протестираат против министерскиот состанок на Светската трговска организација, предизвикале нереди, кршеле излози на продавници, банки, обивале возила, на што полицијата морала да реагира со солзавец и гумени куршуми, јавуваат тамошните медиуми. По инцидентите организаторите на протестот одлучиле да го прекинат.

XS
SM
MD
LG