Достапни линкови

logo-print

Турски офицери обвинети за заговор за соборување на Владата на Ердоган


Турското обвинителство покренало обвиненија против тројца армиски офицери, осомничени за подготвување заговор за соборување на Владата на актуелниот премиер Реџеп Таип Ердоган, јавуваат турските медиуми. Двајца полковници и еден морнички капетан се обвинети за „членување во вооружена терористичка организација“.

XS
SM
MD
LG