Достапни линкови

logo-print

Силна екплозија во централен Кабул


Западните медиуми јавија дека изутрината во Кабул се слушнала силна експлозија за која причината засега не е позната. Според сведоци, експлозијата се случила во централното подрачје на главниот град на Авганистан. Според новинската агенција АФП експлодирала направа во канта за ѓубре. Се претпоставува дека нема жртви.
XS
SM
MD
LG